Skip to main content

Pre pacientov

Webové stránky pre pacientov s reumatoidnou artritídou (RA) sú zamerané na dôležitosť otvorenej komunikácie medzi pacientom a lekárom ako nevyhnutnej súčasti úspešnej liečby. Pacienti tu nájdu Sprievodcu rozhovorom s lekárom, ktorý im poskytne praktické rady a tipy na vedenie dialógu s reumatológom, ďalej užitočné informácie o ochorení a možnostiach liečby alebo pacientske videá. Nechýba ani dotazník zameraný na kvalitu života pacientov s RA.

Stránky o žltačke (hepatitíde) typu C poskytujú ucelené informácie o tomto nákazlivom ochorení, spôsoboch nákazy aj súčasných možnostiach liečby. Záujemcovia tu nájdu kontakty na miesta, kde je možné sa nechať testovať, vrátane detailného popisu priebehu testovania. Súčasťou stránok je video s príbehom pacienta, ktorý sa vďaka modernej liečbe žltačky C úplne zbavil.

Na webových stránkach nájdu pacienti dôležité informácie o Parkinsonovej chorobe a príčinách jej vzniku, vrátane popisu jednotlivých štádií ochorenia. Súčasťou stránok sú aj odporúčania pre pacientov, zoznam špecializovaných pracovísk, ktoré sa zaoberajú jej liečbou, či zaujímavé články o tomto ochorení.

Web pre pacientov s atopickou dermatitídou (atopickým ekzémom), na ktorom nájdu overené informácie o ochorení, príznakoch, i o moderných možnostiach liečby. Stránky obsahujú príbehy pacientov, pohľad odborníkov – dermatológa a imunoalergológa – aj interaktívne nástroje. Pacienti si tak môžu vyhodnotiť závažnosť svojej atopickej dermatitídy, stanoviť si ciele liečby, či efektívne sa pripraviť na návštevu lekára.