Skip to main content

AbbVie vo svete

Ako zamestnanec AbbVie sa môžete zapojiť do inovácií, spolupracovať s rôznymi tímami, podieľať sa na programoch pre pacientov a rozvíjať svoju kariéru.

Príležitosti v 5 regiónoch a vo viac ako 70 krajinách sveta

Sme globálna spoločnosť rozdelená do piatich regiónov, z ktorých každý ponúka široké spektrum príležitostí. Vďaka nášmu globálnemu pôsobeniu si v AbbVie môžete vybudovať medzinárodnú kariéru.

Hľadať vo všetkých pracovných ponukách

Spojené štáty americké

Naša centrála sídli v North Chicago v štáte Illinois v USA. Ponúka skvelé pracovné príležitosti pri vývoji a uvádzaní moderných liekov a terapií pre niektoré z najzávažnejších ochorení na svete na trh. V North Chicago taktiež sídli naše výskumné a vývojové centrum, prevádzkové a obchodné tímy. Možnosti ponúkaných pracovných pozícií sú nekonečné – od analytikov a vedcov až po stratégov a marketérov.

AbbVie rozširuje svoje onkologické centrum na západnom pobreží USA do troch miest v zátoke pri San Franciscu (Redwood City, South San Francisco a Sunnyvale), kde sa sústredí na výskum a vývoj nových onkologických terapií. V týchto troch pobočkách pracuje viac ako 1 000 vedcov, lekárov a produktových vývojárov s bohatými skúsenosťami v odbore. Vo výskume a vývoji nových onkologických liekov kombinujú svoje odborné znalosti v oblasti imunoonkológie, kmeňových buniek a bunkovej signalizácie s vedomosťami o bišpecifických protilátkach, konjugátoch protilátka-liek (ADC) a technológiách kovalentných inhibítorov.

AbbVie má taktiež vývojové centrum v Massachusetts, kde pracuje takmer 900 zamestnancov. Centrum biologického výskumu vo Worcestri sa zaoberá výskumom biologických liekov pre imunológiu a vývojom a výrobou biologík. V roku 2016 sme v biotechnologickom koridore v Cambridge v štáte Massachusetts otvorili výskumné centrum Foundational Neuroscience Center (FNC) s veľkosťou takmer 4 000 m2. V ňom skúmame biologické mechanizmy zodpovedné za neurodegeneratívne ochorenia.

Latinská Amerika

Náš latinskoamerický región tvorí veľkú časť AbbVie. Je rozdelený na dva podregióny a tri samostatné krajiny. Severný latinskoamerický región zahŕňa podregión Andy (Kolumbia, Peru a Ekvádor), Venezuelu so Strednou Amerikou a Karibik. Južný región zahŕňa Argentínu, Chile a Uruguaj. Medzi samostatné krajiny patrí Mexiko, Brazília a Portoriko. V regióne Latinská Amerika sú rovnako tri najmodernejšie výrobné závody sídliace v Portoriku. Vzhľadom k rýchlemu rozvoju tohto regiónu je tu široké portfólio pracovných pozícií a príležitostí.

Západná Európa a Kanada

Región Západná Európa a Kanada zahŕňa 19 krajín s jedinečnou kultúrou. Je, čo sa týka počtu zamestnancov, druhým najväčším a ponúka široké spektrum kariérnych príležitostí. K regiónu je priradená taktiež Kanada, ktorej zdravotnícky systém je veľmi podobný systémom v ostatných krajinách regiónu.

Naše integrované výrobné centrum v Ludwigshafene v Nemecku je najväčším centrom výskumu a vývoja AbbVie mimo územia USA. Má 1 900 zamestnancov a zabezpečuje všetky fázy výskumu, vývoja a výroby liekov. V tomto regióne taktiež sídlia štyri najmodernejšie výrobné závody – tri v Írsku a jeden v Taliansku.

Východná Európa, Stredný východ a Afrika

Región Východná Európa, Stredný východ a Afrika pozostáva z troch subregiónov: Rusko a Spoločenstvo nezávislých štátov (SNŠ), stredná a východná Európa a Stredný východ a Afrika. Rozprestiera sa cez 12 časových pásiem a je v ňom množstvo kultúrnych rozdielov, preto pracovné pozície v tomto regióne ponúkajú jedinečné príležitosti v rozmanitom a rýchlo sa meniacom prostredí.

Japonsko, Ázia a Tichomorie

Región Japonska, Ázie a Tichomoria sa rozprestiera cez dva kontinenty a má 14 pobočiek. V centrále regiónu v Singapure sú sústredené regionálne aj korporačné aktivity a nové výrobné centrum zamerané na malé molekuly a biologickú liečbu. Jedno z našich globálnych vývojových centier sídli v Tokiu.